LEKARZE |
Dr n. med. Agnieszka Nowosielska
Okulista
Dr nauk medycznych Agnieszka Nowosielska to doświadczony chirurg okulista. Posiada specjalizację I i II stopnia z okulistyki. Jest ekspertem w leczeniu schorzeń siatkówki i ciała szklistego. Zajmuje się leczeniem AMD, postaci wysiękowej i suchej, retinopatii cukrzycowej i zakrzepów żylnych. Obroniła doktorat z leczenia makulopatii cukrzycowej z wykorzystaniem lasera.
Dr Nowosielska jako jeden z pierwszych okulistów w Polsce, w 2006 roku, rozpoczęła wykonywanie iniekcji do ciała szklistego w przebiegu postaci wysiękowej AMD. Od tego czasu wykonała ponad 11 000 iniekcji różnych leków do wnętrza gałki ocznej (Avastin, Triamcynolon, Lucetis, Ozurdex, Eylea) w różnych chorobach (AMD, DME, CMO, jaskra neowaskularna).
Głównym obszarem zainteresowań naukowych dr Nowosielskiej są operacje ciała szklistego i siatkówki czyli witrektomie, zabiegi uważane za najtrudniejsze operacje wykonywane w okulistce. Do ich przeprowadzania niezbędna jest nie tylko specjalistyczna wiedza i zdolności manualne lecz także bogate doświadczenie kliniczne. Do tej pory wykonała około 2500 takich zabiegów, także w połączeniu z operacją zaćmy, w przypadku retinopatii cukrzycowej, wylewów krwi do ciała szklistego, odwarstwienia siatkówki, błon nasiatkówkowych, otworów w plamce, zakrzepów żylnych, jaskry neowaskularnej. Dr Nowosielska operuje również schorzenia plamki u chorych ze zwyrodnieniem barwnikowym siatkówki.
Agnieszka Nowosielska przeprowadza także zabiegi usunięcia zaćmy z wszczepieniem różnych rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych (jednoogniskowe, dwuogniskowe, dyfrakcyjne, toryczne itd.). Wykonała ponad 5000 operacji zaćmy niepowikłanej. Usuwa zaćmę u pacjentów również w trudnych sytuacjach klinicznych takich jak zaćma podwichnięta, zwichnięta, zaćma bardzo twarda, zaćma po witrektomii i po operacjach naszycia plomby, zaćma z zespołem pseudoexfoliacyjnym czy w wysokiej krótkowzroczności.
Swoje doświadczenie zdobywała w renomowanych ośrodkach w kraju i za granicą m. in. w Prywatnej Praktyce Okulistycznej w Hamburgu pod kierownictwem profesora Paula Fechnera (zaćma, zabiegi refrakcyjne) i w Will Eye Hospital w Filadelfii u profesora George Speatha (zaćma, jaskra, choroby siatkówki). W ramach grantu Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego zapewniono jej szkolenie w jednym z najlepszych ośrodków w Europie, Moorfields Eye Hospital, pod kierownictwem profesora Zdenka Gregora. Szkolenie z chirurgii zaćmy odbyła w Indiach w Ahmedabad pod okiem dr Vasavady, jednego z najlepszych specjalistów na świecie. Tajniki chirurgii witreo-retinalnej zgłębiała w Moorfields Eye Hospital w Wielkiej Brytanii oraz w ośrodku w Bremen pod okiem profesora Klausa Lucke, założyciela i prezesa Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Witreo-Retinalnych.
Dr Agnieszka Nowosielska jest członkinią prestiżowych stowarzyszeń naukowych, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Witreo-Retinalnej (EVRS), w którym przez kilka lat pełniła funkcję reprezentanta sekcji młodych lekarzy tzw. YOUNG EVRS, oraz Amerykańskiego Towarzystwa Okulistycznego (AAO) i Europejskiego Towarzystwa Chirurgów zaćmy (ESCRS). Jest także autorką licznych prac naukowych i wystąpień na sympozjach krajowych i zagranicznych. Jest współautorem tłumaczenia na język polski dwóch amerykańskich podręczników okulistyki: „Wills Eye Manual” oraz „Basic and Clinical Science Course, tom 15”.
dr Ewa Graczyńska
Okulista
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu retinopatii cukrzycowej i jest jednym z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie w Warszawie oraz w Polsce. Posiada ogromne doświadczenie w laseroterapii siatkówki. Wykonuje laserową fotokoagulację oraz stosuje terapię mikropulsową w przypadkach obrzęku plamki żółtej. Zdobywała doświadczenie zawodowe w poradni retinopatii cukrzycowej przy Klinice Diabetologii w Szpitalu Bródnowskim (wiodącym ośrodku w holistycznym podejściu do leczenia cukrzycy). Pracowała jako asystent w Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego w Warszawie pod kierownictwem prof. Szaflika. Nieustannie pogłębia wiedzę okulistyczną uczestnicząc w konferencjach Polskich i zagranicznych.
dr Elżbieta Mackiewicz
Chirurg okulista dziecięcy
Staż specjalizacyjny z okulistyki odbyła w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej w Warszawie pracując jako asystent prof. Tadeusza Kęcika. W Klinice Prof Kęcika prowadziła jedną z pierwszych Poradni Zezowych w Warszawie. Obroniła doktorat z zakresu powikłań ocznych chorób tarczycy ze szczególnym uwzględnienim zaburzeń ruchomości i ustawienia gałek ocznych w Chorobie Graves-Basedowa. Od lat zajmuje się leczeniem schorzeń okulistycznych u dzieci. Jej specjalnością jest leczenie niedowidzenia i choroby zezowej. Zajmuje się leczeniem tych schorzeń zarówno w zakresie doboru korekcji okularowej, terapii widzenia, planowania ćwiczeń ortoptycznych jak również w zakresie chirurgii mięśni okołogałkowych. Zabiegi operacyjne przeprowadza z sukcesem od ponad 20 lat. Jej ogromna wiedza teoretyczna poparta jest wieloletnim doświadczeniem. Ma znakomite podejście do dzieci i umie zredukować stres związany z wizytą dziecka u lekarza i badaniem okulistycznym.
dr Małgorzata Musiorska-Kulisiewicz
Okulista
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w leczeniu wad wzroku u dzieci i dorosłych. Zajmuje się laserową korekcją wady wzroku. W swojej praktyce najczęściej stosuje metodę EBK, która jest aktualnie uważana za jedną z najlepszych metod, gwarantującą szybkie gojenie się i precyzyjne widzenie po zabiegu. Jest członkiem Światowego Towarzystwa Okulistyki Pediatrycznej i Zeza oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Antyaging.
Lek. med. Aldona Krzyżewska-Niedziałek
Okulista
Aldona Krzyżewska-Niedziałek jest specjalistą okulistyki od 2013 roku. Staż specjalizacyjny odbyła w Klinice Okulistyki Szpitala im prof. Orłowskiego w Warszawie. Obecnie pracuje na Oddziale Okulistycznym w Szpitalu w Ciechanowie. Prowadzi także prywatny gabinet okulistyczny, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu u dzieci i dorosłych. Jest współautorką publikacji naukowych z zakresu okulistyki m.in. dotyczących zapalenia wirusowego siatkówki, zakażeń rogówki czy leczenia AMD i cukrzycowego obrzęku plamki. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zawodowych w kraju i za granicą.
dr Urszula Łukasik
Lekarz okulista
Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Staż specjalizacyjny odbyła w Klinice Okulistyki Szpitala im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie. W 2013 r. uzyskała specjalizację w zakresie okulistyki. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób narządu wzroku u osób dorosłych, a szczególnie jaskrą, chorobami plamki i siatkówki. Przeprowadza kwalifikacje do leczenia operacyjnego oraz zajmuje się opieką pooperacyjną. Wykonuje badania Optycznej Koherentnej Tomografii (OCT) oraz zabiegi laserowe w terpii jaskry. Jako lekarz Poradni Okulistycznej Polskiego Związku Niewidomych, pełni opiekę nad pacjentami z rzadkimi chorobami oczu (zwyrodnienie barwnikowe siatkówki, jaskra wrodzona, małoocze, neuropatia nerwu wzrokowego). Poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych pogłębia swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną. Jest współautorem publikacji naukowych oraz wystąpień na zjazdach krajowych.
dr Małgorzata Wojtulewicz-Bukszewicz
Okulista
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Specjalista chorób oczu. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie gdzie min. konsultowała pacjentów w Poradni Jaskrowej, kwalifikowała chorych do operacji jaskry, zaćmy oraz prowadziła leczenie pooperacyjne. Od 2006r prowadzi prywatną praktykę lekarską w Warszawie. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem jaskry, chorobami przedniego i tylnego odcinka oka. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz International Council od Ophthalmology.
Dr n.med. Tomasz Wójtowicz
Okulista
Specjalista chorób oczu. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W swojej pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim chirurgią oraz diagnostyką schorzeń przedniego odcinka gałki ocznej ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii zaćmy oraz korekcji wad wzroku. Obronił pracę doktorską na temat przebiegu procesu miażdżycowego w odniesieniu do gałki ocznej. Wykonuje badania diagnostyczne takie jak USG i OCT. Zajmuje się laseroterapią w jaskrze. Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcyjnych ( ESCRS ) oraz Amerykańskiej Akademii Okulistyki ( AAO ). Współautor prac naukowych. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w konferencjach oraz kursach w kraju i za granicą.
dr Katarzyna Ciepłowska
Okulista
Absolwentka wydziału Wojskowo-Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, obecnie kończąca specjalizację z okulistyki w Szpitalu Klinicznym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Dyplomowany lekarz Medycyny Estetycznej – absolwentka studiów podyplomowych w tej dziedzinie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji polskich i międzynarodowych w zakresie okulistyki, okuloplastyki oraz medycyny estetycznej, współtworząca publikacje z dziedziny okulistyki i dermatologii. Prezentowała prace naukowe na konferencjach dermatologii i okulistyki.
Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
Z pasji do swojego zawodu nieustannie doszkalająca się w zakresie najnowszych rozwiązań z zakresu medycyny estetycznej i chorób oczu. Podstawą jej pracy jest zdrowie, bezpieczeństwo i satysfakcja Pacjenta. Posiada wyczucie piękna i estetyki. Prywatnie pasjonatka rozwoju osobistego, natury i podróżowania do miejsc z interesującą architekturą.
dr Renata Strzelczyk
Anestezjolog
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Ukończyła specjalizację II stopnia z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Zdobywała doświadczenie w licznych placówkach medycznych, między innymi: Szpital MSWiA, Szpital Bielański, Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej oraz Nowodworskie Centrum Medyczne (SOR). Posiada wieloletnie doświadczenie w znieczulaniu dorosłych jak i dzieci.
OPTOMETRYŚCI |
mgr Dominika Rabczak
Optometrysta
Magister optometrii, absolwentka dwóch najbardziej prestiżowych uczelni kształcących optometrystów: Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Klinice zajmuje się wykonywaniem badań diagnostycznych między innymi: tonometria, pachymetria, refraktometria, tomografia siatkówki (OCT), UBM. Dodatkowo wykonuje badanie IOL Master (biometria gałki ocznej) niezbędne przy kalkulacji soczewki wewnątrzgałkowej wszczepianej podczas operacji zaćmy. Posiada szerokie kwalifikacje w badaniu wad wzroku oraz w doborze korekcji okularowej (w tym okulary progresywne, biurowe, z korekcją astygmatyzmu, pryzmatyczne). Dzięki dobrej znajomości oferty soczewek okularowych, doradzi najlepsze rozwiązanie, mając zawsze na uwadze komfortowe widzenie pacjenta. Zajmuje się również doborem soczewek kontaktowych oraz podstawową terapią wzrokową.
mgr Ludmiła Berlinets
Optometrysta
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Wykonuje okulistyczne badania diagnostyczne, takie jak OCT, UBM, tonometria i refraktometria. Ma duże doświadczenie w korygowaniu wad wzroku u dzieci i dorosłych. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu Zespołu Suchego Oka. Określa przyczyny ZSO przy pomocy nowoczesnego urządzenia ICP OSA TearScope/Meibograph. Wykonuje zabiegi E-Eye mające na celu pobudzenie gruczołów Meiboma do prawidłowej pracy, co redukuje objawy związane z suchością oczu.
dr n. o zdr. Szymon Zielonka
Optometrysta
Ukończył studia z optometrii na Salus University (USA) w 2011 r. Obronił pracę doktorską na temat jakości życia osób z oczopląsem na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym uzyskując tytuł doktora nauk o zdrrowiu w 2019 r. Jest autorem publikacji w pismach krajowych i zagranicznych. Specjalizuje się w optometrii pediatrycznej i terapii widzenia. Zajmuje się rozpoznaniem i prowadzeniem terapii w zaburzeniach ustawienia oczu (zez jawny i ukryty), akomodacji, ruchów oczu, przetwarzania informacji wzrokowej i niedowidzeniu. Zarówno u dzieci, jak i dorosłych.
W swojej pracy stara się być wierny idei medycyny opartej na faktach (evidence based medicine) i holistycznemu podejściu do pacjenta. W swojej pracy wykorzystuje kwestionariusze do pomiaru jakości życia związanej ze zdrowiem (HRQoL), dzięki temu może dokładnie poznać problemy wzrokowe pacjenta i ustalić plan działania zgodnie z jego indywidualnymi oczekiwaniami i możliwościami.
Jest jednym z nielicznych specjalistów zajmujących się wzrokowo uwarunkowanymi problemami w uczeniu się. Współpracuje z Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi na teranie Warszawy w zakresie diagnostyki problemów w nauce. Prowadzi szkolenia dla optometrystów, okulistów, ortoptystek, pedagogów, logopedów i psychologów. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.
ORTOPTYSTKA |
mgr Małgorzata Chojnacka
Ortoptystka
Jest absolwentką pierwszej w Polsce szkoły ortoptystek w Krakowie, wychowanką prof. Krystyny Krzystkowej. Od kilkunastu lat zajmuje się diagnozą i rehabilitacją zaburzeń obuocznego widzenia, rehabilitacją pacjentów z dysfunkcjami mięśni gałkoruchowych po operacjach zeza, oraz rehabilitacją pacjentów z tzw. optodysleksją. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in w szpitalu w Witkowicach w Krakowie w Akademii Medycznej w Gdańsku, w przedszkolu dla dzieci zezujących i słabowidzących w Warszawie. Od 2017 roku pracuje jako nauczyciel i wykładowca w Studium pracowników medycznych i społecznych w Warszawie. Cały czas pogłębia swoją wiedzę na licznych kursach i sympozjach okulistycznych.
DIETETYK |
mgr Katarzyna Wiatrzyk
Dietetyk
Magister dietetyki, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w leczeniu żywieniowym chorób dieto-zależnych, takich jak: otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zespół metaboliczny oraz choroby przewodu pokarmowego. W swojej pracy dyplomowej badała wpływ diety w profilaktyce chorób nowotworowych.
PIELĘGNIARKI |
mgr Katarzyna Klicka
Pielęgniarka
Pielęgniarka dyplomowana z wieloletnim stażem zawodowym. Od 12 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała na oddziale kardiologicznym, by po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego pielęgniarki operacyjnej asystować chirurgowi okuliście podczas operacji usuwania zaćmy oraz witrektomii. Doświadczenie zdobywała w takich placówkach jak Wojskowy Instytut Medyczny na ul. Szaserów oraz w klinice Mediq w Legionowie.
mgr Agnieszka Łazowa
Pielęgniarka
Pielęgniarka dyplomowana z dwunastoletnim stażem zawodowym. Doświadczenie zdobywała w takich placówkach jak Wojskowy Instytut Medyczny na ul. Szaserów oraz w klinice Mediq w Legionowie. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje jako pielęgniarka operacyjna asystująca przy zabiegach usunięcia zaćmy oraz witrektomii.